1572 Booze Mountain Road SE Silver Creek, GA 30173
Sold
Listing Courtesy of: MLS LogoGAMLS / Keller Williams Northwest

  1572 Booze Mountain Road SE Silver Creek, GA 30173

Sold on 03/27/2026
$405,000 (USD)
4
BED
4
BATH
2,281
SQFT
Sold Date:
03/27/2026
Taxes
$4,077
Lot Size
2.16 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
2004
Style
Traditional
County
Floyd County

Listed By

Elizabeth D Powell, Keller Williams Northwest
Bought with
Baxter Robinson
Source
GAMLS
Last checked May 12 2026 at 12:39 PM GMT-0400
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 3
  • Half Bathroom: 1
Property Features
  • Fireplace: 1
Living Area
  • 2,281 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jan 20, 2026
Price Changed
$415,000
-6%
-$24,900
Oct 01, 2025
Price Changed
$439,900
-2%
-$10,100
Aug 19, 2025
Price Changed
$450,000
-5%
-$25,000
Aug 01, 2025
Listed
$475,000
-
-